Ogólnie o SEO

Teksty SEO – Ranking platform do zamawiania tekstów

Zastanawiasz się gdzie lub komu zlecić pisanie teksów SEO lub wysokojakościowy tekstów content marketingowych? A może sam jesteś copywriterem i zastanawiasz się dzięki jakim platformą możesz dotrzeć do nowych klientów?  Poniższej przedstawiamy zestawienie 6 najbardziej nam znanych platform do zlecania tekstów marketingowych. Dzięki tym serwisom uda Ci się pozyskać między innymi takie rodzaje teksów jak:

  • teksty preclowe
  • opisy do katalogów
  • teksty zapleczowe
  • teksty tematyczne
  • teksty specjalistyczne
  • opisy produktów
  • komentarze/opinie

Poniższe zestawienie zawiera informację gdzie można kupić teksty SEO/marketingowe.

Copywriting cena za 1000 znaków

Platforma[Rodzaj tekstów] Teksty SEO [Rodzaj tekstów] Wysoka jakość[Rodzaj tekstów] Teksty synonimizowanePrzewidywany czas realizacji do [h]RabatyDodatkowe języki

Więcej!
brakbrak11zł brutto za 1000 znaków czystego tekstu96

Więcej!
1,7 – 2,8 zł (cena netto za 1000 znaków)5,5 – 12 zł (cena netto za 1000 znaków)nie96Rabat progowy z wpłacanej kwotyangielski i niemiecki (osobny cennik)

Więcej!
Własne ustalanie stawekWłasne ustalanie stawektak

Więcej!
Kupowanie gotowych tekstów z wyceną copywriteraKupowanie gotowych tekstów z wyceną copywriterataknatychmiastangielski

Więcej!
z góry ustalony przez copywriteraz góry ustalony przez copywriteratakz góry ustalony przez copywritera

Więcej!
nieteksty tworzone w 18 językach: angielskim BE, angielskim AmE, niemieckim, francuskim, holenderskim, flamandzkim, włoskim, szwajcarskim, portugalskim, brazylijskim, hiszpańskim, szwedzkim, rosyjskim i oczywiście polskim.

Więcej!
Od 0,6
€ centa/słowo
Od 0,6
€ centa/słowo
nieAngielski UK, Angielski US, Francuski, Holenderski, Włoski, Hiszpański, Niemiecki, Portugalski (Brazylia), Portugalski, Szwedzki, Duński, Fiński,Norweski, Rosyjski

Copywriting to zawód, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to świetna opcja dla tych, którzy po prostu lubią pisać. Z pewnością nie sprawdzi się w tym każdy – na dłuższą metę można odczuwać monotonię, która jak wiadomo zabija kreatywność. Na rynku funkcjonuje wiele doskonałych serwisów oferujących teksty na zamówienie. Dobra platforma SEO dba zarówno o potrzeby klientów, jak i copywriterów. Co warto wiedzieć o ich działaniu?

Rodzaje tekstów

Jak wiadomo, teksty SEO można podzielić na kilka kategorii. Im bardziej zaawansowany tekst, tym wyższa cena.
Precle copywriting to zdecydowanie najpopularniejsza forma tekstów służących do pozycjonowania stron. Są to raczej proste teksty o niskiej wartości merytorycznej. Ich zaletą jest niska cena. Pisanie precli na zamówienie wymaga tego, aby były one różnorodne. Tylko wtedy przyniosą one oczekiwane rezultaty. Pisanie tekstów SEO początkowo wydaje się dość nużące, jednak wystarczy odrobina doświadczenia, aby opanować podstawowe techniki.
Teksty zapleczowe przewyższają swoją wartością merytoryczną standardowe precle. Są one całkiem dobrej jakości, więc za ich pomocą można zbudować stabilną pozycję promowanej strony. Istotnym jest to, aby treść tekstów odpowiadała jej tematyce. W ostatnim czasie zaplecza cieszą się większym zainteresowaniem niż teksty preclowe. Głównym powodem jest fakt, że za ich pomocą można szybciej i skuteczniej zbudować pozycję w sieci.
Giełda tekstów to również profesjonalne opisy do katalogów, czyli krótkich wizytówek strony, w których umieszczone są najważniejsze informacje. Z reguły są one relatywnie krótkie – większość nie przekracza 1000 znaków (bez spacji), jednak zdarzają się wyjątki. Wszystko zależy od zleceniodawcy. Tego rodzaju opisy przekładają się na przyspieszenie indeksacji. Nie stosuje się ich, jako samodzielne narzędzie do budowania pozycji, gdyż byłoby to kompletnie bez sensu.
Pisanie tekstów na strony internetowe obejmuje również różnego typu opinie, czy też komentarze. Najczęściej wstawiane są one na stronie zleceniodawcy, jako opinie klientów. Dlaczego wykorzystuje się taką praktykę? Przede wszystkim dlatego, że komentarze napisane przez copywritera napisane są innym, a tym samym wiarygodnym dla odbiorcy językiem. Oczywiście można napisać samodzielnie opinię na temat własnych usług, jednak zwykle widać to na pierwszy rzut oka.
Pisanie artykułów na zlecenie dzieli się na dwie kategorie. Pierwszą z nich są teksty tematyczne. Są one o wiele bardziej wartościowe niż teksty zapleczowe. Ich jakość znajduje się na zadowalającym poziomie – to świetna opcja na blogi firmowe. Wielu zleceniodawców wykorzystuje je również to tzw. przedruku. Teksty tematyczne są pisane raczej lekkim językiem, ale znajduje się w nich również fachowe słownictwo.
Teksty specjalistyczne znajdują się na najwyższej półce, jeśli chodzi o wartość merytoryczną. Są to wyłącznie najlepsze artykuły, które można umieścić np. na blogach specjalistycznych. To znakomite rozwiązanie dla osób, które inwestują w treść. Specjalistyczne artykuły wymagają dużej wiedzy, gdyż wymagane jest w pełni fachowe słownictwo. Osób, które podejmują się pisania tekstów specjalistycznych jest dość niewiele, dzięki czemu można mieć pewność, że są to osoby wykwalifikowane.

Jak nawiązać współpracę z copywriterem?

Pisanie tekstów na zamówienie nie wyklucza podwykonawstwa. Z tego względu z platform SEO korzysta wiele agencji marketingowych. Nie brakuje również klientów prywatnych – jest to opcja, która opłaca się najbardziej. Dzięki temu płacimy realną kwotę za tekst, gdyż nie musimy opłacać “pośrednika”, czyli w tym przypadku agencji SEO.
Wiele osób zastanawia się, jaka giełdatekstów jest najlepsza. Po pierwsze powinna ona chronić interesy obu stron. Na wielu platformach klient może bez żadnej argumentacji odrzucać napisane teksty. Niestety w większości przypadków są one oczywiście wykorzystywane, a tylko niewielki odsetek copywriterów walczy o swoje prawa. Z tego względu jakość na takich platformach spada. Nowe osoby szybko przekonują się, że pisanie na takich serwisach to strata czasu.

Pisanie tekstów na zamówienie – platforma copywritingowa

Jaka platforma copywritingów sprawdza się najlepiej? Dobrze jest, jeśli moderacja szybko i sprawnie oddaje teksty do oceny zleceniodawcy. Ważne jest również to, aby twórca mógł się odwołać, jeśli wystawiona przez klienta ocena jest niesprawiedliwa. Istotnym jest również to, aby stawki były określone już na starcie – w ten sposób można uniknąć nieporozumień. Sporym ułatwieniem jest również możliwość zlecenia tekstów konkretnej osobie. Dzięki temu mamy okazję nawiązać długoterminową współpracę, bez ryzyka, że tekst zostanie zarezerwowany przez kogoś innego.

Skąd brać fajne teksty na bloga lub potrzeby SEO?

Wymienione powyżej korzyści posiada wiele platform znajdujących się w naszym zestawieniu, jednak gdzie najlepiej zamawiać teksty? Zdaniem naszej firmy najlepiej w zestawieniu spisuje się platforma copywritngowa textbookers.com. Posiada ona stałe stawki za dany typ tekstu, istnieje możliwość zlecenia tekstu ulubionemu copywriterowi, a teksty tematyczne i specjalistyczne są naprawdę na wysokim poziomie.