Ogólnie o SEO

Najtańszy hosting WWW – ranking serwerów www

Zastanawiasz się jaki najtańszy hosting internetowy wybrać? Szukasz bez limitu ilości domen, lub baz danych MYSQL? Szukasz hostingu pod wordpress, joomla lub jeszcze inny CMS? A może poszukujesz zniżki na zakup hostingu www? Poniższy ranking serwerów wirtualnych pomoże Ci w wybraniu najtańszego hostingu dla siebie. Jeśli szukasz hostingu z dużą ilością IP pod zaplecze pozycjonerskie przejdź do podstrony hosting SEO.

Hosting[Najtańszy pakiet] Cena za rok[Najtańszy pakiet] Pojemność / Transfer[Najtańszy pakiet] Ograniczenia[Najdroższy pakiet] Cena za rok[Najdroższy pakiet] Pojemność / Transfer[Najdroższy pakiet] OgraniczeniaKupon rabatowy

Więcej!
49,002 GB / 20 GBIlość domen: 20
Ilość baz MySql: 20
Ilość kont FTP: 1
Ilość kont e-mail: 20
199,0020 GB / 200 GB50% na pierwsze zakupy, kod: SEO50

Więcej!
57,812 GB / bez limitu 242,3150 GB / bez limitu

Więcej!
49,201 GB / 50 GB344,40100 GB / bez limitu 30% zniżki na zakup hostingu SEO na okres 1 roku

Więcej!
30,751 GB / 50 GBIlość domen: 10
Ilość baz MySql: 50
Ilość kont e-mail: 50
12310 GB / bez limitu 50% na pierwsze zakupy, kod: START

Więcej!
60,8810 GB / 100 GB183,8830 GB / 300 GB

Więcej!
252 GB / bez limitu 13530 GB / bez limitu

Więcej!
602 GB / 20 GBbrak szczegółowych informacji299,0010 GB / bez limitu brak szczegółowych informacji

Więcej!
505 GB / bez limitu brak szczegółowych informacji590100 GB / bez limitu brak szczegółowych informacji5% kod promocyjny:
L00R8A18GMK6

Więcej!
59,883 GB / 30 GB599,88100 GB / bez limitu Twój kupon rabatowy 50%:
489K9E12H5

Więcej!
154 GB / bez limitu 150100 GB / bez limitu

Pomimo atrakcyjnych cen, powyższe hostingi nadają się pod strony wordpress, joomla oraz wiele innych CMSów, które można w łatwy i szybki sposób zainstalować na serwerze bezpośrednio z panelu administracyjnego.

Jeśli oferujesz swoim klientom hosting www i chciałbyś dołączyć do powyższej listy, lub twoja oferta znajduje się powyżej, ale oferta jest nieaktualna to napisz do nas!

1. Jaki hosting wybrać?

Hosting www w dużej mierze odpowiada za sukces naszej strony, czy też sklepu online. Właśnie dlatego wybór powinien być dokładnie przemyślany. Hosting powinien być dopasowany do naszych potrzeb. Niemal każda witryna ma zupełnie inne wymagania. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na transfer. Niewielkie serwisy (np. sklepu internetowe z małym i średnim ruchem) mogą zdecydować na transfer 50GB miesięcznie. W przypadku większych witryn będzie to nieco ryzykowne – minimum to 100-300 GB transferu. Nie bez znaczenia jest również cena, jaką będziemy zmuszeni zapłacić w skali roku. Zwykle im wyższy transfer, tym wyższa cena.

2. Jak sprawdzić na jakim serwerze jest strona?

Sprawdzenie, na jakim serwerze znajduje się dana strona nie jest skomplikowane. Wystarczy skorzystać z darmowego narzędzia online do >sprawdzania dnsy domeny. Po wpisaniu adresu danej domeny wyświetlą nam się niezbędne informacje.

3. Jak umieścić stronę na serwerze?

Umieszczenie strony na serwerze wymaga wgrania plików wchodzących w jej skład, czyli np. tekstów, zdjęć, plików HTML. Zwykle potrzebny jest do tego program, który obsługuje operację FTP, jednak często wystarczy jedynie przeglądarka internetowa. Do wrzucenia plików konieczne jest posiadanie nazwy oraz hasła FTP (ustala się je podczas instalacji domeny).

4. Jak wgrać WordPressa na serwer?

Pliki potrzebne do instalacji WordPressu można pobrać zupełnie za darmo z strony https://pl.wordpress.org. Po ściągnięciu plików wystarczy rozpakować pliki. W tym celu wystarczy użyć standardowego programu tupu WinRar. Wrzucenie plików na serwer odbywa się poprzez konto FTP.

5. Jaki darmowy hosting?

Przed wyborem darmowego hostingu należy zapoznać się przede wszystkim z jego parametrami. Dobrze jest przed wyborem sprawdzić minimalną pojemność, dostępne bazy danych, sposób uploadu plików itd. Dobrze jest również wiedzieć, czy hosting będzie wymuszał na nas umieszczenie reklam, a także, jaka będzie ich forma.

6. Hosting czy VPS?

Hosting współdzielony wymusza na nas dzielenie wirtualnej przestrzeni z innymi użytkownikami. VPS to serwer prywatny, który może być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze, jednak należy również pamiętać, że generuje ono większe koszty. Nie każda witryna potrzebuje, aż tak wysokiej wydajności, jaką zapewnia VPS.

7. Jaki hosting do sklepu internetowego?

Poszukując hostingu do sklepu internetowego musimy przede wszystkim określić potencjalną ilość odbiorców. Wybór serwera w dużej mierze zależy od ruchu na stronie. Im jest on większy, tym większy transfer jest nam potrzebny. W przypadku niewielkiego sklepu optymalny jest hosting z transferem 100GB.

8. Jaki hosting dla WordPressa?

Wybór hostingu dla WordPressa nie jest wyzwaniem, gdyż ma on dość małe wymagania związane z instalacją. Zdecydowana większość hostingów spełnia jego wymagania, czyli przede wszystkim baza MySQL oraz interpretator języka PHP.

9. Hosting SSD czy warto?

Hosting SSD opierają swoje działanie na super szybkich dyskach. Co prawda, jest to opcja nieco droższa niż hosting HDD, jednak gwarantuje ona wyższą wydajność strony. Inwestycja opłaca się w przypadku stron często odwiedzanych np. sklepów internetowych.

10. Czy hosting i serwer to to samo?

Hosting i serwer to nie jest to samo. Hosting to udostępnienie określonej ilości przestrzeni na serwerze. Serwer to cale urządzenia, na którym wydzielane są hostingi.

11. Hosting polski czy zagraniczny?

Hosting polski najlepiej sprawdza się w przypadku, gdy nasza docelowa grupa odbiorców znajduje się w Polsce. Hosting zagraniczny to najlepsza opcja w przypadku, gdy planujemy pozyskać odbiorców z różnych części świata.

12. Co najpierw domena czy hosting?

Pierwszym krokiem do stworzenia strony internetowej jest zakup domeny. Następnym etapem jest wybór firmy hostingowej, gdzie zostanie umieszczona witryna.

13. Ile kosztuje hosting strony www?

Hosting strony www zależy w dużej mierze od jego parametrów. Za najtańszy pakiet zapłacimy kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych rocznie, a za najdroższy nawet kilkaset złotych.